Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak trochu o obrazu asexuality v próze
#1
Ahojte všichni, po 7 letech přemýšlení, co je se mnou "v nepořádku" (dětství a dospívání na malé vesnici 90. let) a dvanácti letech braní asexuality jako velmi pravděpodobné možnosti jsem narazila na pojem "demisexual" a jistotu stále nemám, ale nechci se chodit testovat k psychologovi, protože přece nemám duševní poruchu. Jen je pro mě naprosto nemyslitelné (nechat se) sbalit v baru (od) muže (nebo ženy) a jít s nimi ten večer do postele. Dokud ve vztahu s druhou osobou nejsou city, není tam ani žádné erotické toužení. Abych pravdu řekla, jakmile jsem překročila třicítku a odešla z nefunkčního stavu, ve kterém jsem byla rok nešťastná, přestala jsem spoustu věcí řešit.

Ještě déle než přemýšlení nad vlastní sexualitou se věnuju psaní, a v momentě, kdy se mě přílišné přemýšlení nad vlastní orientací přestalo týkat, začala jsem uvažovat, jak do povídek (žánr není romance, ani zdaleka) nenápadně a jako zcela normální věc zakomponovat menšinové sexuální orientace/identifikace/projevy apod. Nedělám si iluze o tom, že změním svět, ale chci to napsat dobře a správně.

Takže moje současné velké téma je: jak nenásilně identifikovat asexuála? Popsat něco, co se projevuje nepřítomností něčeho u jiných lidí obvyklého (a ne nutného pro život), je zapeklitá věc. Ace jokes v češtině nefungují, barvy vlajky jsou poměrně nenápadné, a netuším, kde hledat české ekvivalenty.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Tak trochu o obrazu asexuality v próze - od Ru-diskusni-forum-na - 20. 06. 2016, 07:45:33

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Tak trochu jiný pohled na partnerský vztah... Julia L-diskusni-forum-avender 25 80505 27. 11. 2017, 07:30:54
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 16731 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
Sad Tak trochu zoufalství jjanyska 1 6130 04. 05. 2017, 00:49:34
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu se vypovídat... FurtSU-diskusni-forum-smevem 35 81427 14. 10. 2012, 20:28:10
Poslední příspěvek: FurtSU-diskusni-forum-smevem
Brick Trochu o mé maličkosti Nov-diskusni-forum-elli 11 29996 29. 11. 2011, 11:43:18
Poslední příspěvek: Art-diskusni-forum-hur

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex