Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie
#11
(21. 06. 2024, 19:20:53)adevr Napsal(a): To Juliana.

V pohodě, já chápu jak to myslíš... Navíc nemám problém s lidmi, co mají nějakou sexuální odchylku. Myslím že vzájemný respekt je v tomto zcela zásadní a určující celkové vnímání. Což však u LGBTQ aktivistů nevidím, a už jen ta vehementní, několikaletá snaha nás zprznit pod svou sex preferující a oslavující organizaci, je jakéhokoli respektu k nám asexuálům zcela prosta , tedy mizivá.
Ale i tak si myslím,  že ty příčetné sexuály, jak píšeš, najdu drtivou většinou mimo aktivistické LGBTQ organizace a průvody.

A je asexuál nadšeně hýkající v Pride průvodu skutečně asexuál? Asexuál nemá zapotřebí si vymiňovat nějaká práva a uznání. Proč a o jaká by stál? A řeči o tom, že když se o asexualitě otevřeně mluví, je to pozitivní osvěta, neberu. 

Co se týče článku jako takového:
Zase nám tam nějaká Barbie (směšné, vždyť Barbie je přece ztělesněním heterosexuality v panenkové podobě) natahala spoustu termínů, že prý je více typů asexuality a pro každý je hned termín. Aby se nikdo necítil dotčený, že se na něj nedostalo. Aby se mohl zařadit i ten, kdo tam nepatří.
Nejlepší řešení je podle ní polyamorie. V tomto bodě si dokonce protiřečí, když propaguje polyamorii a zároveň řekne, že ve vztahu nejde jen o sex.
To její propagování a popularizování (na skautských táborech - co by na to řekl Foglar?) mi připomíná náborovou akci, nebo třeba taky letákovou akci na slevy v supermarketu. Propagace a popularizace povede, podle mého názoru, jen k mystifikaci a zmatenosti těch, kteří asexuálové nejsou, ale mají pocit, že by mohli být. (Já sex nepotřebuji každý den jako Franta, tak to už se musím identifikovat jako asexuál. A když ta paní o tom navíc tak pěkně povídá... Ale ne, asexuál nejsem, tak třeba něcoasexuál. - Pokud, tak netypický heterosexuál)
Nejdůležitější sdělení bylo ovšem cca uprostřed rozhovoru: Svěřila jsem na internetu a "dostala jsem čočku" . To si lze vysvětlit jako je lepší o tom nemluvit, dokud se za pomoci mých přednášek nedohodneme (dokud já Vám neodprezentuji) jak je to správně a kdo nesouhlasí, má utrum, je zbloudilý přeběhlík.
Na kompletní recenzi článku nemám nervy a ani za to nestojí. Ohledně informací v něm, je to jen několikrát vylouhovaný čaj.
Barbie sama nejspíš asexuálka bude, ale ty profesorské řeči by si mohla odpustit.
Odpovědět
#12
Musím s martezou souhlasit, a raději jsem si tu Barbie, prolustroval.
Tak jako Barbie fakt nevypadá, buď si tu přezdívku dala sama, a nebo se tam projevil skautský sarkasmus při udělování přezdívek. Tak před několika lety hledala na sítích rady co dělat, neboť se zamilovala. Takže kdoví co je ta paní zač, ale každopádně se fotí s rouškama, ukrajinskýma vlaječkama, takže aktivismus je jí, očividně, velmi blízký.

A dál, já si i totiž nejdřív, podle fotky u článku myslel, že to celé napsal nějaký pán poněkud při těle, a už jen skautská přezdívka ,,Surikata" mi u toho buřtíka připadla, velmi, na skauty, ironická.
Ale pak jsem se podíval, a ona to žena. Surikata vyzpovídala Barbie.
Tak nevím, možná nějaký problematický vztah mezi autorkou a objektem reportáže? Nějaké jiskření v družině? Setkání na umývárně?
Každopádně... skauti. No, to fakt není žádná asexuální organizace, znám pár lidí, kdo jím prošel, a no... raději nebudu pokračovat, aby se můj text nestal zájmovým pro pedofily.
Takže už jen proto je to hodně divný, nepřesvědčivý, článek, splácávající páté přes deváté, vůbec nejde do hloubky a je poplatný aktivistickým organizacím.

Prostě zase jednou levicový výtrus.
Ale takových tu bylo, a ještě bude, a já mám alespoň materiál na hraní si s pitomečky. Super prokrastinace.

Jediné co mě mrzí, je překvapivá angažovanosr Sosny, protože u ní jsem dříve vždycky četl docela zdravé názory. Sice někdy kontraverzní , ale jádro to mělo. Vždy když jsem v přírodě zahlédl borovici, tedy ztepilou sosnu, hned jsem si vzpomněl na tu naši divošku, nebo divocha... Tohle je ale pro mne velké sosní zklamání.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#13
Mně ten rozhovor nepřipadá špatný. Ok, respondentčina "proměňující se intenzita sexuální touhy" mě přiměla trochu zvednout obočí, stejně jako to, že se nadšeně hlásí k LGBT. Ale na tom, že si (jak píše adevr) hledala články ohledně toho, že se zamilovala, není nic zvláštního, ne? :) Víme, že asexuál neznamená aromantik. A beru s povděkem, že o asexualitě někdo mluví, právě kvůli těm zmíněným dospívajícím, kteří by jinak mohli mít pocit, že jsou jenom "pokažení heterosexuálové", či co. Naše fórum obsahuje víc než dost svědectví o tom, jak snadno se mnohý mladý zmatený asexuál dá zmanipulovat k něčemu, co mu pak jen ublíží. A taky o utrpení táajících asexuálů, kteří si myslí, že jsou "rozbití". Takže i když s respondentkou ve všem stoprocentně nesouhlasím, jsem ráda, že to interview vyšlo.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#14
(24. 06. 2024, 14:18:56)Juliana Napsal(a): Mně ten rozhovor nepřipadá špatný. Ok, respondentčina "proměňující se intenzita sexuální touhy" mě přiměla trochu zvednout obočí, stejně jako to, že se nadšeně hlásí k LGBT. Ale na tom, že si (jak píše adevr) hledala články ohledně toho, že se zamilovala, není nic zvláštního, ne? :) Víme, že asexuál neznamená aromantik. A beru s povděkem, že o asexualitě někdo mluví, právě kvůli těm zmíněným dospívajícím, kteří by jinak mohli mít pocit, že jsou jenom "pokažení heterosexuálové", či co. Naše fórum obsahuje víc než dost svědectví o tom, jak snadno se mnohý mladý zmatený asexuál dá zmanipulovat k něčemu, co mu pak jen ublíží. A taky o utrpení táajících asexuálů, kteří si myslí, že jsou "rozbití". Takže i když s respondentkou ve všem stoprocentně nesouhlasím, jsem ráda, že to interview vyšlo.

Máš pravdu, asexuálům láska není cizí... a je to krásné, pokud, bohužel vzácně, narazíme na chápající bytost, ale já tím hodnotil onu aktivistickou paní, jež si říká tak ,,neaasexuálně"  Barbie, a v minulosti dokonce po sítích řešila problémy s láskou. Jen jsem to pouze ,,politicky" nakupil" abych takto vytvořil jakýsi její obrázek, či profil.

Oni přece také používají politiku, když nás tahají do své organizace, takže já si se soudružkama nezačal. :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#15
Prague Pride není oslava sexu. Já jdu letos na Pride poprvé. Nikdy jsem na něm nebyl, takže až po osobní zkušenosti budu moci podat ucelený názor. Transgender lidé patří do LGBT komunity, ačkoliv jejich tranzice nemá vůbec nic společného se sexem a je vedena sexuologem z legislativních důvodů. Dnes už je „transsexuál“ zastaralé slovo, neboť vyvolává dojem, že jde o něco spojeného se sexem – ve skutečnosti se však jedná o gender. Kdyby LGBT komunita a Prague Pride měly za cíl oslavovat sex, nepatřili by tam trans lidé. Ti tam patří, stejně jako asexuálové. A podle mě je prostě dobře, že se o nás ví. Proč bychom se sakra měli za svou orientaci stydět? Já jsem naopak hrdý asexuál. Ale jak říkám, na Pride teprve půjdu. Až poté budu schopen celou akci zasvěceně zhodnotit.

marteza: Máš problém přijmout fakt, že ne všichni asexuálové jsou stoprocentní? Jsi ty čistý, stoprocentní asexuál? Troufal bych si říct, že nejsi. Já jsem. Za mě stoprocentní asexuál nemá ani potřebu masturbace. Ty ji jistě máš. Tím pádem podle tvých měřítek nejsi hoden termínu asexuál. A to proto, že nejsi stoprocentní. Pokud jsi četl celý článek (pravděpodobně ne, soudě dle tvých nerelevantních připomínek), tak Barbie říká, že si neumí představit, jaké je to mít sex.

A jestli umíš číst, tak Barbie neřekla, že polyamorie je nejlepší řešení. Odpověděla pouze, že by takto vztah mohl fungovat. A i když já osobně si to nemyslím, nevidím důvod, proč by nemohla říct svůj názor – ostatně i proto se rozhovory vytvářejí. Barbie vůbec neřekla, že asexualitu propaguje na táborech. Jestli takhle překrucuješ všechno, co si přečteš, tak se nedivím, že jsi tak skeptický k testosteronu.

adevr: Původ přezdívky Barbie jsi sice neuhodl, ale necítím jako fér tady tohle rozebírat bez respondentčina svolení. Co máš vlastně proti aktivismu? Aktivismus nemusí být vždy špatný, aby byla třeba zastavena doprava kvůli nějakým protestům, ale může být dost konstruktivní, např. aktivismus v trans komunitě, který pomáhá měnit legislativu při změně pohlaví atd…

Znám dokonce i Surikatu a můžu potvrdit, že i ona je asexuál. A ta necítí vůbec žádnou sexuální přitažlivost. Čili asexuál vyzpovídal asexuála. Surikata už dlouho toužila napsat takový článek, právě z důvodu osvěty. I proto Barbie ochotně rozhovor poskytla.

Ve skautingu nějaké extra sexuální skandály nevidím – na co konkrétně narážíš? Ano, všude se může najít někdo s nějakou úchylkou, ale tomu nelze zcela zabránit. Vybavuji si případ pedofilů Piškota a ještě jednoho skauta (už nevím jméno), ale to je osobní pochybení, nikoliv pochybení organizace jako takové.

Odpovědět
#16
To Sosna.

Já na Prague Pride byl, a tak mohu s absolutní jistotou tvrdit, že jde o oslavu sexu, potažmo sexuální jinakosti.
A transgender lidé tu potřebu sexu mají, a tak, Sosno, nemíchej jabka s hruškama. Běž si tam, klidně, jako transgender, ale nemávej vlajkou asexuálů, nemluv za nás, protože nás tím taháš mezi prcíře, a to nejsme. Kdysi jsi měla podobný názor...

Pocitově OK, taky jsem se tam byl podívat... jako doprovod jednoho kamaráda režiséra, co zvažoval nějakou práci na tohle téma, ale nikdy bych tam za asexuály nevystoupil. To by bylo pokřivení fakt. LGBTQWIK oslavuje sex, my ho neoslavujeme. Tak si tu pseudo-logiku o tom, že bychom mezi šukálisty měli patřit, nech.
Jen proto že ty se, teď, cítíš jako chlap , má být najednou všechno jinak? To vážně?

U Surikaty jsem se spletl, nevěděl jsem že je to paní, myslel jsem že je to nějaký buclatý, zženštilý typoň. Tak třeba to zkreslila ta fotka.

A ten článek fakt osvěta není, beru ho za účelovou manipulaci..., už jen proto, že tak holduje levičáckému sexuálnímu aktivismu, a cpe tam celou naši komunitu, která je pravým opakem.

A ohledně sexu, a to velmi brzkého, ve skautu ... jak už jsem psal, mám tyto informace od lidí co tím prošli. A já jím zcela věřím. No, a můj názor se dá podpořit i mnoha skandály ve světě, a zrovna běží na Netflixu dokument o zneužívání skautů v USA.
Takže ono na tom, Sosno, něco bude. Ne že ne.

Tak nic ve zlým, tedy pokud nás přestaneš tahat mezi ty své nové kamarády, co, holt, asexuálové nejsou, a za svůj aktivismus a hlásání zvráceností si dokonce nechávají platit, a vysávají díky dotacím naše daně.
Pokud ses v tom našla, tak je to tvoje věc, buď sama za sebe.. , ale nešpiň ostatní lidi z tohoto fóra, ty co sex nepřitahuje, a nemají potřebu nad ním juchat, a ještě si za to nechat platit. Jako ty kurvy.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#17
Sosna se změnila na chlapa? V první chvíli jsem si myslel že to někdo napsal za ní.
Ale k věci: Co tady vykládáš o stoprocentní asexualitě? O nějaké čisté asexualitě? Já jen tvrdím, že asexuál je asexuál i bez těch různých předpon, které ho mají blíže definovat, ale jen přinášejí zmatek. Jestli je někdo xyzový asexuál, nebo abcový asexuál je přece jedno. Je asexuál a konec, dalšího třídění netřeba. Nebo má snad někdo zapotřebí asexuály třídit do tříd a poddruhů jako živočišnou říši? Na kmeny, podkmeny, třídy a podtřídy? Příznivců kvalifikace (kádrování) asexuálů narůstá geometrickou řadou, bohužel, myslím.

Co se týče polyamorie: Máš pravdu sdělení nebylo, že je nejlepším řešením, ale je funkčním řešením. Že téma popularizuje na skautský táborech je ovšem hned na začátku, mimo rozhovor samotný (tedy je to vlastně sdělení Surikaty), ale ona sama pak zmiňuje své vystoupení na skautském korbu.

Ovšem docela by mne zajímalo, co si mám představit pod termínem skeptický k testosteronu?

Též právo vyjádřit názor jsem jí neubíral, pouze jsem svojí kritikou reagoval  na to, že v rozhovoru není nic nového, nic, čím by vybočil z řady a zaujal. Článek jsem přečetl celý a vytáhl jsem z něj pár myšlenek a napsal jsem že za kompletní rozbor nestojí, protože je to "vylouhovaný čaj".

Nesdílím Julianino nadšní nad článkem. Jen více takových rozhovorů, plných vědomostí(?) poskládaných bez ladu a skladu. Vždyť to je přeci ten pravý způsob jak informovat veřejnost. Pokud, má to být rozhovor s autoritou, ne s nějakým Barbiem (viz. níže).

A hlavně hodně tlačit na pilu v průvodu Pride. Platí přeci, že čím víc něco ostatním vnucuješ a vykřikuješ to před nimi, tím většího nadšení pro věc u nich dosáhneš. Bez hlasitého provolávání slávy asexualitě si asexualita respekt nezíská. A o to přeci jde. Tedy některým zjevně.

P.S. Barbie není je panenka. Je tu taky Klaus Barbie, nácek, SSák a gestapák, "Lyonský řezník".
Odpovědět
#18
Nemám problém s delením asexuálov do základných škatuliek. To zas nie. Niekto je romantický, niekto je aromantický.
Ale tým to pre mňa končí. Ja viem, že som ten druhý typ - aromantik. Ale inak či je poly, di by si ci es, kvadra, šesť, deväť... to je už moc. To sa nedá vstrebať.

Hlavne taký asexuál nemá čo na pride robiť. Lebo ako písal adevr, je to oslava sexu. Nie asexuality. Ja som strašne nerád, že naša vlajka vlaje aj v prajdoch. Je to hanba.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#19
ja myslím, že pride je oslava rôznorodosti života a tak tam asexuáli patria a mali tam byť, nie je to len o sexe. Každý tam vidí to čo tam chce vidieť.
Odpovědět
#20
(13. 07. 2024, 14:11:22)Ralfeek Napsal(a): ja myslím, že pride je oslava rôznorodosti života a tak tam asexuáli patria a mali tam byť, nie je to len o sexe. Každý tam vidí to čo tam chce vidieť.

Aktivistický záchod s jiným nickem zase vybublal.... 

Ne, pride je oslava sexuální jinakosti, úchylek a odchylek. Tam asexuálové nepatří, a nemají tam co dělat, protože je to pochod o sexu. Lidé co nejsou skuteční asexuálové, ale jen lidé neschopni běžného soužití, zároveň pokrouceni nenaplněným chtíčem, a hledající společnost v podivných kolektivech levicového ražení typu Lgbtqwik, plné takových sociálních trosek, by nás měli přestat organizovat.
Táhněte mez své, a už tu přestaňte obtěžovat.

Nebo se pletu, a najdou se asexuálové kteří si myslí že bychom se měli připojit k pochodu kde se oslavuje, za pomoci obrovských dotací, hrdost ke své sexualitě, nejen už mezi homosexuály a transsexuály, ale už i pedofily, zoofily, lidi převlékající se při sexu za plyšové jednorožce, za fekalisty, ponožkové fetišistické onanisty, policisty s pendreky a mnoha jiným odchylkám od běžného sexu?

Nic proti nim, ať si oslavují, pokud myslí že mají být na co hrdí, ale fakt si někdo, myslím tím normálního asexuála, myslí že tam patříme?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4790 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5440 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Hledá se dobrovolník: Článek pro časopis LUI michal-diskusni-forum-_vecera 0 6059 26. 06. 2013, 16:24:58
Poslední příspěvek: michal-diskusni-forum-_vecera

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 20 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex