Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie
#21
Popravdě jsem hodně dlouho (týdny) váhala, zda bych měla přispět do téhle diskuze svojí myšlenkou, protože to tu vypadá jako bojiště. Navíc se ta myšlenka netýká tak docela původního tématu, ale spíš právě toho, jak se diskuze, založená za účelem šíření informace, stala bojištěm, kde se už přestaly rozšiřovat obzory a kde se zahájila lítá bitva.
(Záměrně zachovávám neutralitu a neříkám, jakou má ta informace hodnotu.)

Škoda, že se necháváte strhnout do debat, které nemají a ani nemohou mít společný konsensus (tedy kromě toho, že se neshodnete). Do debat, které ve finále neprospívají ani vám, jako jedincům, tak ani tomuto fóru jako celku, které se pak tváří jako nehostinné prostředí (obzvlášt uvážíme-li, že toto vlákno je v sekci, kterou vidí i nepřihlášení, neboli tápající nováčkové, kteří často hledají odpovědi na otázky své identity a nacházejí hádky a nepohodu a nekostruktivní výměnu názorů.

Chápu, že téma je ožehavé a týká se jak asexuální identity, tak i názorů společenských, politických, a ve finále vlastně i etických, které každý z nás má. Lidi už tak mají nastavenou mysl, že setkání těch, jejichž celkový světonázor - sebepojetí, se diametrálně liší, se mění v konflikt.
Ale je to právě tohle uvědomění, které by každý z nás měl mít, co by mělo udržet emoce na uzdě a raději se shodnout na tom, že ke shodě nemůže dojít, než opakovaně eskalovat nikam nevedoucí bitvu.
Odpovědět
#22
(13. 07. 2024, 14:11:22)Ralfeek Napsal(a): ja myslím, že pride je oslava rôznorodosti života a tak tam asexuáli patria a mali tam byť, nie je to len o sexe. Každý tam vidí to čo tam chce vidieť.

Oslavou života ja podle mne každoroční jarní otevírání studánek a oslavou jeho různorodnosti třeba návštěva ZOO. Nikoliv tato vřava.
V roce 2019 jsem na Pride narazil ve francouzském Montpellier a pak říkám recepční v hotelu: "Vy tady máte nějaký techno festival?"
Já myslím, že oslava čehokoliv má být decentní a vážná. Spíš takové tiché melancholické připomenutí.
A nejlepší vůbec je něco oslavovat prací!

Pro Egrettu: Diskuse jsou od toho, aby se lidé střetávali argumenty, aby se v mezích normy hádali a propírali své argumenty. Diskuse nejsou od toho, aby se lidé nutně shodli, ale od toho, aby si "provětrali" svoje názory. Občas se někdo dopustí nějaké podpásovky, budiž, jako bumerang se mu to později vrátí, ale dokud se fyzicky neřežou, tak je to v pořádku.

pro adevra:  Aktivistický záchod s jiným nickem zase vybublal.... Tak nad touhle větou jsem se smál snad půl minuty, nevím, nakolik je trefná, ale je geniální.
Odpovědět
#23
Marteza: Když někdo postupuje tranzici, tak, světe div se, změní rod! Překvapený 

A proč by nemohl někdo, kdo není vždy asexuální, ale mění se to u něho (ano, též se mi tento stav hůře chápe, ale respektuji, že to má někdo jinak), mít svou specifickou škatulku? Proč se furt někdo má potřebu vrtat v ostatních lidech a strkat nos do jejich soukromých záležitostí? Proč urážet dobrého člověka, který prostě sice není stoprocentní asexuál, ale ani klasický sexuál? Proč toho člověka prostě nenecháš na pokoji? Mimochodem, to vlákno, kde byla Barbie odmítnuta, jsem tu ještě našel. Je patrné, že ty nejnegativnější komentáře byly Kexíkem odstraněny. A je prostě smutné, že ve vlastních řadách byla Barbie slovně napadena a vrbu si musela hledat někde jinde... Pro ni bylo nalezení konkrétního slova pro její stav úlevou, pochop to! Spoustě lidí pomůže, když najdou svou identitu. Jako třeba my všichni na tomto fóru asexualitu. 

Rozhovor o asexualitě je nejlepší dělat přímo s asexuálem. Toho se daný stav osobně týká, přímo on sám může popsat své zkušenosti a pocity.

V perexu není, že téma popularizuje na táborech. Stojí tam, že tak činí na skautských akcích.

K testosteronu: Tak netajil ses tím, že pohrdáš biologickými ženami toužícími brát téčko. V aktuální diskusi jsem tě přistihl při překrucování faktů, proto jsem vyslovil podezření, že tak možná činíš i jinde než jen v tomto vlákně. Že pravděpodobně ohýbáš i to, co si přečteš o testosteronu v odborných článcích.

Odpovědět
#24
(05. 08. 2024, 04:17:53)Sosna Napsal(a): Marteza: Když někdo postupuje tranzici, tak, světe div se, změní rod! Překvapený 

A proč by nemohl někdo, kdo není vždy asexuální, ale mění se to u něho (ano, též se mi tento stav hůře chápe, ale respektuji, že to má někdo jinak), mít svou specifickou škatulku? Proč se furt někdo má potřebu vrtat v ostatních lidech a strkat nos do jejich soukromých záležitostí? Proč urážet dobrého člověka, který prostě sice není stoprocentní asexuál, ale ani klasický sexuál? Proč toho člověka prostě nenecháš na pokoji? Mimochodem, to vlákno, kde byla Barbie odmítnuta, jsem tu ještě našel. Je patrné, že ty nejnegativnější komentáře byly Kexíkem odstraněny. A je prostě smutné, že ve vlastních řadách byla Barbie slovně napadena a vrbu si musela hledat někde jinde... Pro ni bylo nalezení konkrétního slova pro její stav úlevou, pochop to! Spoustě lidí pomůže, když najdou svou identitu. Jako třeba my všichni na tomto fóru asexualitu. 

Rozhovor o asexualitě je nejlepší dělat přímo s asexuálem. Toho se daný stav osobně týká, přímo on sám může popsat své zkušenosti a pocity.

V perexu není, že téma popularizuje na táborech. Stojí tam, že tak činí na skautských akcích.

K testosteronu: Tak netajil ses tím, že pohrdáš biologickými ženami toužícími brát téčko. V aktuální diskusi jsem tě přistihl při překrucování faktů, proto jsem vyslovil podezření, že tak možná činíš i jinde než jen v tomto vlákně. Že pravděpodobně ohýbáš i to, co si přečteš o testosteronu v odborných článcích.

Adevr: V tvém pojetí by na Pride nesměli patřit ani transsexuálové. Už to samotné slovíčko je zavádějící, neboť se sexem nemá nic společného. Trans člověk může být sexuální, ale klidně i asexuální. Já jsem asexuál a transgender, to se nevylučuje. Nebo co taková asexuální lesba či asexuální gay? Lidé, kteří třeba hledají vztah se stejným pohlavím, ale bez sexu? Když je někdo gay nebo lesba, neznamená to přece automaticky, že chtějí mít sex. Ano, většina lidí ho mít chce, ale pár výjimek se najde. Do trans komunity patří i nebinární lidé – i mezi nimi ovšem mohou být asexuálové, stejně jako u intersex lidí, byť patří k menšinám, a ve společnosti jich tedy mnoho není. Když má někdo mužské i ženské pohlavní orgány, neznamená to automaticky, že je chce používat k sexu... Gender není sex a pohlavní orgány o koitu také nic nevypovídají. Já na Pride nakonec nepůjdu, mám v plánu něco mnohem lepšího.

Odpovědět
#25
To Sosna

Ale to, Sosno, špatně čteš. V mém pojetí je, že je mi fuk kdo si jde na Pride, jen ať nechodí za asexuály. Vůbec mi nevadí transexuálové, a určitě tam patří, protože pokud sexuální činnost provozují, tak jej mohou i oslavovat.
Pokud sex neprovozují, tak ano, jsou asexuálové. A v tom případě nechápu, proč by měli jít na Pride oslavovat , pod naší vlajkou, méně obvyklé sexuální praktiky?!

Ale asexualita je, prostě a jasně, to, že člověk sex, dobrovolně a rád, neprovozuje.
To co píšeš martezovi, že někdo chvilku je , a chvilku není asexuální... asi podle toho jestli má partnerta, je totální a absolutní nesmysl, a urážka a degradace asexuality. To popírá celou asexualitu...
S tím bys mohla na aktivistickou olympiádu do Paříže, kde se kde kdo identifikuje v kdekoho, jen ve vlastní prospěch. Ale myslím, že popírat přírodu, je zlo.

Zkusím nyní hádat... doposud jsi byla nebo byl panic, nikdo tě nechtěl, a tak jsi se sama, proto že jsi nikdy neměla sex, sama, pro své psychické pohodlí, zařadila do škatulky asexuál. A často, jak si lze v tvých názorech najít, i asexuál militantní. Už chápu proč, cloumal s tebou , velmi pravděpodobně silný chtíč, a tvé touhy nebyly naplněny. Trefil jsem to?

A nedávno se stal zázrak, ...ejhle, někdo se našel, proběhla penetrace... a tobě se změnil svět, a už jsi ,,asexuál na půl" , neboť máš s kým prcat a líbí se ti to.
Ale takhle to nefunguje, to vážně není asexualita.
Copak můžeš tvrdit že jsi nekuřák, když kouříš jen občas, že jsi vegan, když si dáš maso jen sem tam, že jsi poctivý člověk, jen občas něco ukradeš? Nebo asexuál, jen občas provozující sex? Copak to je normální uvažování?

To by mohl tvrdit kdejaký sexuální násilník, že je čistý asexuál, ale jen mu to občas ujede a jenom dvakrát třikrát do měsíce brutálně znásilní malou holčičku. Ale jinak je čistý asexuál.
Takové sračce a urážce opravdových asexuálů nikdo příčetný nemůže věřit, ... a také nás tahat mezi vás, prcíře, juchajíc na ulicích k oslavě prcání.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#26
(05. 08. 2024, 04:17:53)Sosna Napsal(a): Marteza: Když někdo postupuje tranzici, tak, světe div se, změní rod! Překvapený 

Proč se furt někdo má potřebu vrtat v ostatních lidech a strkat nos do jejich soukromých záležitostí? Proč urážet dobrého člověka, který prostě sice není stoprocentní asexuál, ale ani klasický sexuál? Proč toho člověka prostě nenecháš na pokoji? Mimochodem, to vlákno, kde byla Barbie odmítnuta, jsem tu ještě našel. Je patrné, že ty nejnegativnější komentáře byly Kexíkem odstraněny. A je prostě smutné, že ve vlastních řadách byla Barbie slovně napadena a vrbu si musela hledat někde jinde... Pro ni bylo nalezení konkrétního slova pro její stav úlevou, pochop to! Spoustě lidí pomůže, když najdou svou identitu. Jako třeba my všichni na tomto fóru asexualitu. 

Rozhovor o asexualitě je nejlepší dělat přímo s asexuálem. Toho se daný stav osobně týká, přímo on sám může popsat své zkušenosti a pocity.

V perexu není, že téma popularizuje na táborech. Stojí tam, že tak činí na skautských akcích.

K testosteronu: Tak netajil ses tím, že pohrdáš biologickými ženami toužícími brát téčko. V aktuální diskusi jsem tě přistihl při překrucování faktů, proto jsem vyslovil podezření, že tak možná činíš i jinde než jen v tomto vlákně. Že pravděpodobně ohýbáš i to, co si přečteš o testosteronu v odborných článcích.

Proč se furt někdo má potřebu vrtat v ostatních lidech a strkat nos do jejich soukromých záležitostí?
S největší pravděpodobností proto, že někteří mají potřebu se exhibiovat a vystavovat se.

Mimochodem, to vlákno, kde byla Barbie odmítnuta, jsem tu ještě našel.
O jakém vlákně je řeč? Já nevím.

Je patrné, že ty nejnegativnější komentáře byly Kexíkem odstraněny.
Pokud kdokoliv cokoliv odstraňuje je to jednoznačně chyba.

A je prostě smutné, že ve vlastních řadách byla Barbie slovně napadena a vrbu si musela hledat někde jinde...
Kdekdo byl a bude napaden a často nejenom slovně. Tady jsem žádné napadání nezaznamenal, alespoň z mé strany. Žádná silná slova, žádný útok, jen údiv a, pravda, trochu zesměšnění z mé strany. Barbie se musela jít někam vyplakat, někomu postěžovat? To toho, holka, moc nevydrží.

Pro ni bylo nalezení konkrétního slova pro její stav úlevou, pochop to! Spoustě lidí pomůže, když najdou svou identitu. Jako třeba my všichni na tomto fóru asexualitu.
Ne, to nechápu. A vůbec, jakou identitu máš vlastně aktuálně ty?

Rozhovor o asexualitě je nejlepší dělat přímo s asexuálem. Toho se daný stav osobně týká, přímo on sám může popsat své zkušenosti a pocity.
Ano. A já jsem napsal, že by to měla být nějaká autorita. Myšleno někdo, kdo už jen nenalezl identitu (tvými slovy), ale kdo se v problematice orientuje a rozhovor s ním bude mít úroveň. Rozhovor mi přišel rozházený, zmatečný. Dobře, Barbie si tedy ujasnila identitu, ale problematiku nemá v malíčku, aby o ní mohla přednášet.

V perexu není, že téma popularizuje na táborech. Stojí tam, že tak činí na skautských akcích.
Rozdíl je v čem?

Tak netajil ses tím, že pohrdáš biologickými ženami toužícími brát téčko. V aktuální diskusi jsem tě přistihl při překrucování faktů, proto jsem vyslovil podezření, že tak možná činíš i jinde než jen v tomto vlákně. Že pravděpodobně ohýbáš i to, co si přečteš o testosteronu v odborných článcích.
To je pravda, těmito "ženami" já pohrdám, řekl bych spíše, že je nechápu, ale budiž. Sypat do sebe testosteron, to je taky cesta k nalezení své identity. O testosteronu nic nečtu, stačí, že mám ten svůj. A na překrucování faktů jsou tu jiní odborníci, kterým nesahám ani po kotníky. Především, co já jsem tedy překroutil?

A dost, takové cupování textu nemá žádný smysl.

Pokud se někdo svěří, musí počítat s reakcí. Pozitivní, to bys asi ty (a Barbie v tvém zastoupení) chtěla, ale taky s negativní kritikou. Ale tohle vážně nemá cenu. Proč se nám ta identitu nalezivší asexuálka prostě nesvěří? Proč místo ní píšeš ty? Ty jsi ta "vrba" a zprostředkováváš nám její nálady? Co vy spolu vlastně máte? Ty máš vůbec štěstí na divné existence, před tím to byl nějaký maník, co chtěl být asexuál a chtěl, abys ho mlátila při pokusu o sex, nebo tak nějak.
Odpovědět
#27
Adevr: Jenže sexuální praktiky provozují i někteří asexuálové. Např. proto, aby neztratili partnera*partnerku, nebo aby měli dítě atd. I asexál přece může být hrdý na sex, ostatně bez této činnosti by tu nikdo nebyl, nebyli by noví lidé.

To, že jsem nikdy neměl koitus, je vlastní rozhodnutí. Nabídek byla fůra, zájem z mé strany nulový. Proč? Překvapivě, jsem asexuál a koitus mě neláká, naopak se mi hnusí. Jsem tak stoprocentní asexuál, že nemasturbuju a nesexuju.

Co se týče respondentky, také pro mě není snadné chápat často měnící se intenzitu sexuální touhy, kterou by asexuál mít neměl, ale Barbie sama přece řekla, že si neumí představit, jaké to je chtít mít sex, a že zná zajímavější aktivity než mít sex, něco v tomhle smyslu.

Marteza: Tak tohle nemá cenu ani komentovat, celé úplně mimo. Kdyby v tvé odpovědi byly třeba „jen“ tři bláboly, ještě by asi stálo za to na ně reagovat, ale tohle nic jiného než bláboly neobsahuje a odpovídat na to by byla jen ztráta času, nikam nevedoucí.

Odpovědět
#28
To Sosna

Já nikde netvrdil že asexuálové nemohou mít sex. Ano mohou, když se v mládí hledají, když později chtějí děti, když je k tomu nutí partner, když je někdo znásilní, ale NIKDY to není ,,dobrovolně" a z radosti. Či že by na to měli , snad, ještě být hrdí.... Snad cítíš ten rozdíl, ne?
A tak proto není absolutně žádný důvod sexuální praktiky oslavovat v průvodu, kde se oslavují sexuální jinakosti .
Jenom magor jde oslavovat to, co nedělá, nebo to k čemu byl okolnostmi donucen.

Ale zajímalo by mne,kde nastala ta změna, kdysi jsi zde jako žena Sosna, celé roky, mnohdy až militantně obhajovala čistotu asexuality, a náhle jsi samá ,,Barbie", ...píšeš o sobě jako o muži, a chválíš aktivistickou levičáckou sexuální partičku LGBTQ.
Tam se muselo něco stát... možná lesbické sblížení? Prostě ten obrat nechápu...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#29
Ale já jsem právě na to hrdý, že jsem asexuál, a nemám se proč stydět, klidně bych se tím pochlubil v průvodu. Ale to je furt dokola. Dost mi vadí, že si lidé myslí, že neexistujeme. Že je jen heterosexualita a homosexualita. Já i nyní vyzdvihuji čistotu stoprocentní asexuality.
Lesbické sblížení 😀. Tvoje dedukce jsou velmi zábavné. Klasická adevrovina. Pochop, že to, že jsem trans, nevypovídá nic o mě sexuální orientaci. Jsem asexuál a jsem aromantický, nehledám a nikdy jsem nehledal vztah. Já jsem v LGBT+  komunitě potkal spoustu fajn lidí, stejně tak i normálně v životě a je mi jedno, co dělají či nedělají v posteli, pokud tím nikomu neubližují. Tento názor razim odjakživa a trvám na něm. Do tranzice jsem šel až teď, do té doby jsem se dlouhé roky trápil, skrýval a styděl za něco, s čím se člověk narodí (transsexualismus). Měl jsem to řešit už dávno, já vůl. Místo toho jsem se to snažil potlačit.

Odpovědět
#30
(07. 08. 2024, 01:43:47)Sosna Napsal(a): Ale já jsem právě na to hrdý, že jsem asexuál, a nemám se proč stydět, klidně bych se tím pochlubil v průvodu. Ale to je furt dokola. Dost mi vadí, že si lidé myslí, že neexistujeme. Že je jen heterosexualita a homosexualita. Já i nyní vyzdvihuji čistotu stoprocentní asexuality.
Lesbické sblížení 😀. Tvoje dedukce jsou velmi zábavné. Klasická adevrovina. Pochop, že to, že jsem trans, nevypovídá nic o mě sexuální orientaci. Jsem asexuál a jsem aromantický, nehledám a nikdy jsem nehledal vztah. Já jsem v LGBT+  komunitě potkal spoustu fajn lidí, stejně tak i normálně v životě a je mi jedno, co dělají či nedělají v posteli, pokud tím nikomu neubližují. Tento názor razim odjakživa a trvám na něm. Do tranzice jsem šel až teď, do té doby jsem se dlouhé roky trápil, skrýval a styděl za něco, s čím se člověk narodí (transsexualismus). Měl jsem to řešit už dávno, já vůl. Místo toho jsem se to snažil potlačit.

Tak už to chápu, jsi v LGBTQ komunitě, takže klasické manipulování. No, ale buď si kde chceš, ale sama za sebe. Já ho absolvoval, abych v diskuzích nevařil z vody, takže moc dobře vím o čem to je... 
Ty průvody jsou k oslavě jiných sexuálních praktik, k oslavě sexu, a my mezi prcíře nepatříme. Proč bychom měli oslavovat něco co je nám cizí, co dobrovolně a s potěchou,  nikdy neděláme? Kde je v tom logika???

Na úkor naší asexuální komunity, chceš propagovat své nové soudruhy, kteří nás chtějí také ,,oprcat" , tím že se snaží nás zařadit pod sebe kvůli většímu objemu různých dotací. 
Děláš nám špatnou službu. My se sexuálními praktikami nemáme nic společného, a jestli mezi těmi nadrženými levicovými aktivisty, chceš mávat naší vlajkou, tak je to hnus a urážka

Docela mne mrzí ta tvá nekonzistence... ale tak to bývá... dlouho nic, osamění, pak se člověk dostane do nějaké sekty nebo komunity, nemá na to přemýšlet a z vděku , a k udržení se tam začne papouškovat a přebírat jejich ideologie.

Tak uvidíš jak ti to dlouho vydrží. Ale asexualita není, každopádně, tvoje berlička, abys ji kvůli vděku těch dotačních pokřivenců, musela znásilňovat a tahat ji mezi ně. Buď si tam sama za sebe, a nemluv za tuhle komunitu.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4775 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5424 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Hledá se dobrovolník: Článek pro časopis LUI michal-diskusni-forum-_vecera 0 6047 26. 06. 2013, 16:24:58
Poslední příspěvek: michal-diskusni-forum-_vecera

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex