Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie
#15
Prague Pride není oslava sexu. Já jdu letos na Pride poprvé. Nikdy jsem na něm nebyl, takže až po osobní zkušenosti budu moci podat ucelený názor. Transgender lidé patří do LGBT komunity, ačkoliv jejich tranzice nemá vůbec nic společného se sexem a je vedena sexuologem z legislativních důvodů. Dnes už je „transsexuál“ zastaralé slovo, neboť vyvolává dojem, že jde o něco spojeného se sexem – ve skutečnosti se však jedná o gender. Kdyby LGBT komunita a Prague Pride měly za cíl oslavovat sex, nepatřili by tam trans lidé. Ti tam patří, stejně jako asexuálové. A podle mě je prostě dobře, že se o nás ví. Proč bychom se sakra měli za svou orientaci stydět? Já jsem naopak hrdý asexuál. Ale jak říkám, na Pride teprve půjdu. Až poté budu schopen celou akci zasvěceně zhodnotit.

marteza: Máš problém přijmout fakt, že ne všichni asexuálové jsou stoprocentní? Jsi ty čistý, stoprocentní asexuál? Troufal bych si říct, že nejsi. Já jsem. Za mě stoprocentní asexuál nemá ani potřebu masturbace. Ty ji jistě máš. Tím pádem podle tvých měřítek nejsi hoden termínu asexuál. A to proto, že nejsi stoprocentní. Pokud jsi četl celý článek (pravděpodobně ne, soudě dle tvých nerelevantních připomínek), tak Barbie říká, že si neumí představit, jaké je to mít sex.

A jestli umíš číst, tak Barbie neřekla, že polyamorie je nejlepší řešení. Odpověděla pouze, že by takto vztah mohl fungovat. A i když já osobně si to nemyslím, nevidím důvod, proč by nemohla říct svůj názor – ostatně i proto se rozhovory vytvářejí. Barbie vůbec neřekla, že asexualitu propaguje na táborech. Jestli takhle překrucuješ všechno, co si přečteš, tak se nedivím, že jsi tak skeptický k testosteronu.

adevr: Původ přezdívky Barbie jsi sice neuhodl, ale necítím jako fér tady tohle rozebírat bez respondentčina svolení. Co máš vlastně proti aktivismu? Aktivismus nemusí být vždy špatný, aby byla třeba zastavena doprava kvůli nějakým protestům, ale může být dost konstruktivní, např. aktivismus v trans komunitě, který pomáhá měnit legislativu při změně pohlaví atd…

Znám dokonce i Surikatu a můžu potvrdit, že i ona je asexuál. A ta necítí vůbec žádnou sexuální přitažlivost. Čili asexuál vyzpovídal asexuála. Surikata už dlouho toužila napsat takový článek, právě z důvodu osvěty. I proto Barbie ochotně rozhovor poskytla.

Ve skautingu nějaké extra sexuální skandály nevidím – na co konkrétně narážíš? Ano, všude se může najít někdo s nějakou úchylkou, ale tomu nelze zcela zabránit. Vybavuji si případ pedofilů Piškota a ještě jednoho skauta (už nevím jméno), ale to je osobní pochybení, nikoliv pochybení organizace jako takové.

Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie - od So-diskusni-forum-sna - 02. 07. 2024, 11:20:48

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4794 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5445 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Hledá se dobrovolník: Článek pro časopis LUI michal-diskusni-forum-_vecera 0 6062 26. 06. 2013, 16:24:58
Poslední příspěvek: michal-diskusni-forum-_vecera

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 14 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex