Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie
#7
Taky bych asexualitu netahala do LGBT komunity, i když hlavně proto, že LGBT hnutí je především politika, navíc politika, s kterou já osobně nesouhlasím. Na druhou stranu občas zjišťuji, že toho mám trochu víc společného s homosexuály nebo bisexuály než s heterosexuály, minimálně třeba zkušenost s tím, jaké to je být v menšině, zatímco většina společnost automaticky počítá s tím, že budeme... jiní.

S tím, co píše Charlie, úplně souhlasím, většinou jsme lidem jedno. Jenže občas mají lidé (samozřejmě nejen ti hetero) proti asexuálům předsudky, považují je za citově chladné či deficitní, popírají jejich (ne)orientaci a někteří je dokonce chtějí "léčit" (setkala jsem se s tím i osobně, ale hlavně je takových názorů plno pod články o asexualitě). A setkání s předsudky je podle mě zkušenost, která některé z nás může spojovat s homo-/bisexuály. Plus samozřejmě s řadou dalších lidí včetně, dejme tomu, nějakých náboženských minorit atd., což není důvod řadit nás do jedné skupiny. Jen chci říct, že tu tendenci ke sdružování (pod deštníček LGBT) do jisté míry chápu.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Časopis Roverský kmen: Asexualita je jen jedna strana spektra, říká Barbie - od Jul-diskusni-forum-iana - 21. 06. 2024, 04:59:32

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4794 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5445 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Hledá se dobrovolník: Článek pro časopis LUI michal-diskusni-forum-_vecera 0 6062 26. 06. 2013, 16:24:58
Poslední příspěvek: michal-diskusni-forum-_vecera

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 14 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex