Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokument BBC o abstinenci
#2
Hned první věta: "Všichni k tomu máme vrozené předpoklady: abychom dospěli, našli si partnera a zahájili sexuální život." Na tenhle přístup "všichni jsme stejní" jsem fakt alergický.
Že prý sex pomáhá naplňovat důležité psychologické potřeby jako je intimita, láska a potěšení a brání izolaci a samotě.
Jsem přesvědčený o tom, že obrovské množství lidí, kteří mají často sex se nikdy v životě nedotknou pocitu lásky a emocionálního spojení s partnerem. Mě třeba sexuální aktivity vždycky právě dokázaly odpojit a izolovat od druhého člověka.
Ono by prostě stačilo, kdyby se lidi naučili respektovat, že každý je jiný a že když mi chutná např. špenát, tak to neznamená, že špenát je dobrý a zdravý.
Podle nějakých vědců z dokumentu způsobuje celibát psychické problémy. Souvislost tam je, ale podle mě je dost pravděpodobné, že zaměňujou příčinu a následek. Když má někdo např. deprese, tak logicky ztrácí sexuální touhu. Zvíře se taky nebude roznožovat v blbých podmínkách, když je ve stresu apod., protože mláďata by prostě nepřežily, nebo by strádaly. Taky existujou poruchy osobnosti, které jsou spojené se strachem z intimity, nebo nejasnou či podivnou sexuální identitou a vedou k celibátu. Ale opět na začátku je psychika a celibát je následek.
Ale musím uznat, že ti zastánci celibátu, kteří jsou v dokumentu na mě působí jako dost fanatičtí a omezení a nejspíš s nějakým svým přesvědčením, že sex je špatný nebo je to něco "nízkého".
Že prý celibát jde proti evolučním cílům. Přitom u smečkových zvířat taky neprovozuje sex každý jedinec, tak zřejmě to má nějaký evoluční význam.
Jinak Nikola Tesla se taky celý život věnoval intenzivně vývoji a svým vizím a pravděpodobně se stranil sexu a vztahů.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Dokument BBC o abstinenci - od ho-diskusni-forum-uba - 28. 08. 2016, 10:59:19
RE: Dokument BBC o abstinenci - od -diskusni-forum- - 28. 08. 2016, 22:25:21

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Rozhlasový dokument pro Český rozhlas ke-diskusni-forum-x!k 1 6583 08. 05. 2016, 19:19:22
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex