Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravíčko
#1
Zdravím, jsem Blue nebo Áďa, je mi 21, jsem z Vysočiny, ale momentálně většinu doby trávím v Českých Budějovicích (vysoká, yaayy). Poměrně dlouho vím, že jsem asexuál a pár let i o tom, že jsem aromantik. Snažím se být aktivní v komunitě (což bylo jednodušší v předchozích letech, kdy byl vcelku aktivní ace discord server), ale ať se snažím jak se snažím, čechy a slováky ne a ne potkat (dobře, je pár vyjímek - pár myšleno 2, ale i tak jedna bydlí daleko a druhou jsem teprve teď poznala a moc se nebavíme). 

Něco o mně: jsem dosti introvertní človíček, který dost času tráví u pc (kde se často přeci jen bavím s lidmi, většinou teda anglicky), pokud nejsem u počítače, tak si budu číst nebo budu něco háčkovat, popřípadě budu venku, často se sluchátky v uších. Naprosto miluju hudbu a to vpodstatě jakýkoliv žánr (prosím, pokud máte nějaké doporučení, tak budu ráda). Taky mám ráda černý humor a špatné vtipy.

A teď, proč zrovna dneska? No, to je vcelku jednoduché, právě dneska jsem se totiž dozvěděla, že moje máma a její kamarádka začínají myslet vážně něco, co jsem si asi tak posledních pět let myslela, že je blbý vtip. Moje máma se mě totiž snaží dát dohromady se synem její kamarádky (protože si podle ní nejsem schopná najít přítele). Nic nepomáhá, už jsem před ní i come-outla a nic. Odstřihnout ji z mnoha důvodů nemůžu, a tak jsem tady. Doufám, že třeba najdu přátele, kteří mou situaci budou chápat a nebo třeba i nějakého asexuála aromantika, který by byl ochoten předstírat před mou rodinou, že spolu chodíme (?).
A hlavně chci najít komunitu, která mě nebude mít za divnou. 

-Blue
Odpovědět
#2
Ahoj, tady Maya. Chtěla bych ti trochu zvednout náladu a ukázat ti, že v tom vážně nejsi sama <3. Na to, že jsem asexuální jsem přišla právě díky mamce. Je to celkem ironie, protože byť to byla ona, kdo se mě před lety zeptal, jestli nejsem asexuál, když jsem za ní poletech přišla s tím, že měla pravdu a už jsem si tím jistá, odmítla mě s tím, že v naší rodině takový nikdy nikdo nebyl a tak nemůžu být ani já. zkoušela jsem to několikrát a vypadalo to, že na xtý pokus už to přijala...jen aby se mě o pár týdnů během rozhovoru zeptala: "ale ty jsi hetero, ne?". Od 18 let poslouchám, že už je čas na vnoučata a nedávno jsem dostala ultimátum, že tu budou do 12 let (je mi 24).
v obou rodinách, jak tátově tak mamčině, se nehetero lidi nevidí nijak pozitivně. Berou to jako nějakou poruchu, ať už fyzickou nebo psychickou. Při jednom z mých pokusů o coming out mamce jsem si vyslechla mamčin monolog o tom, jak se tohle mohlo stát, kde s tátou při výrobě udělali chybu, jestli to je výchovou nebo nějakým traumatem.... Tím chci říct, že soucítím s tím, že se cítíš v tomhle ohledu nepřijatá. K mému štěstí mi nikoho nedohazují, protože se to dělo jim (mým rodičům), takže se jim to nelíbí. Ale kdykoliv někoho začnu častěji zmiňovat nebo s tím člověkem chodit ven, automaticky už spolu chodíme. Mamka dokonce je z toho, že jsem byla doteď singl tak nešťastná, že už mě kolikrát nabádá, abych si našla "aspoň" nějakou holku a kdykoliv pošlu nějakou fotku s někým (například jsem cestovala se spolubydlící a sdílely jsme postel), okamžitě přijde otázka "už jste spolu?". Takže jo...tohle je naprd xd

Co se týče doporučení hudby, já sama mám dost chaotický playlist, nejlepší by asi bylo nasdílet ti link na spotify, tak se ozvi, kdybys chtěla.

Ráda bych ale taky využila situace a poprosila tě o kontakt (tím myslím psaní zpráv xd), kdybys souhlasila. Nějakou dobu přemýšlím, jestli bych mohla být i na aromantickém spektru a neznám kolem sebe nikoho takového... A jelikož ty jsi si tímhle jistá, chtěla bych poprosit jestli bys mi nepomohla tohle u mě trochu vyzkoumat.

Zdejší komunita mi nepřijde moc energická, ale za divnou tě tu (doufám!!!) nikdo mít nebude (ale je to internet...víme, jak to chodí xd).

Měj se hezky a kdyby něco, klidně napiš. Nejsem tu moc často, ale případně kdybychom si sedly, můžeme přejít na jinou, užívanější síť.

Stonegirl
Odpovědět
#3
Naštěstí nemám potíž s tím, že by mi mamka někoho předhazovala apod. věci (pochopila, že jsem asexual) :) ale co mě překvapilo, byla otázka před lety od otce: jestli prej nejsem gay? To vážně tak působím?
Odpovědět
#4
Kdyby mi moji rodiče chtěli něco předhazovat, tak by to bylo docela divný. Oba jsou už mrtví, takže už nic neřeší.
Tak nevím co je lepší... ;)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#5
(14. 10. 2024, 19:27:20)adevr Napsal(a): Kdyby mi moji rodiče chtěli něco předhazovat, tak by to bylo docela divný. Oba jsou už mrtví, takže už nic neřeší.
Tak nevím co je lepší... ;)

Jako, abych pravdu řekla, mě táta taky nikoho nedohazuje, ze stejnýho důvodu- (i když mi teda nikoho nedohazoval ani předtím, ale to je vedlejší)
- Blue
Odpovědět
#6
Ono stejně (obecně vzato) je těžké najít někoho kdo je taky ace a odpovídající požadavkům člověka.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Asexual Zdravíčko lidičky Mea-diskusni-forum-dow 6 20613 11. 04. 2019, 16:41:15
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex